Logo
contact-banner
   
 

"התזונה החדשה"

"התזונה החדשה" נולדה לאחר חיפוש תהליך פרקטי, שמתאים לכאן ועכשיו באופן שיעזור למטופלים לרדת במשקל, לדעת לשמור על התוצאות לאורך זמן ויחד עם זאת לשפר בריאות כללית.
היה ברור שהמטופלים יידעו לעשות זאת רק אם יידעו להשתמש נכון במזון וכך נולדה "התזונה החדשה".
לא עוד ספירת קלוריות, לא עוד תפריט עשה ואל תעשה, אלא להקנות הבנה מהותית בתחום המזון והקשר בינו לבין משקל חיוניות ובריאות.

נשמע מפוצץ? אך בעצם מאוד פשוט.
מאין הגיע השם "התזונה החדשה"? פיתוח של פי מחקרים עדכניים בתחום המזון ומושגים בסיסיים וחדשניים יותר לגבי מזון והשפעתו על הגוף.

אם כן, מהי  "התזונה החדשה"?
"התזונה החדשה" מתבססת על איזון מטבולי, מטבוליזם - שם כולל לתהליכים בגוף (בנייה פירוק ויצירת אנרגיה) כשלמזון יש השפעה על תהליכים אלה.
איזון מטבולי גורם לחלוקה נכונה של מסת השריר ואחוזי השומן. השיטה מבטלת את הצורך בספירת קלוריות, מלמדת תכנון של ארוחות באופן משביע, בריא ומזין, מבטיחה תוצאות מיידיות בירידה במשקל ויכולת לשלוט באופן מבוקר על משקל הגוף. בנוסף - מאפשרת הנאה מירבית מאיכות חיים טובה יותר.
השיטה מתייחסת לאיכות המזון ולא לכמותו ויוצרת שליטה מבוקרת בתשוקה למזונות מסוימים (מתוקים למיניהם...) הנובעים משימוש לא מושכל בהם.
השיטה מציגה הסתכלות חדשנית על המושג "אנטי-אייג'ינג" אשר עד כה מושג זה היה מקושר בעיקר לאסתטיקה ולמראה חיצוני.
בשנים האחרונות, מחקרים הוכיחו, כי ה"אנטי-אייג'ינג" מקבל ביטוי אחר הנוגע בעיקר בחידוש ובהזנה של תאי הגוף בצורה המשמרת את הפעילות המטאבולית של התא ואת התחדשות המראה, אשר מהווה ערך מוסף בתוך התהליך.

הדגש הראשוני הוא השפעה על מעגל אינסולין וסוכר, אינסולין - ההורמון הראשוני במערכת חילוף החומרים שלנו ותפקידו להכניס את הסוכר לתאים ליצירת אנרגיה.
השימוש במזון בצורה לא מודעת בעיקר בעולמנו השופע, יוצר חוסר איזון במעגל זה ואצל רוב האנשים - השמנה, עייפות ובעיות מטבוליות נוספות.
השיפור הראשוני כתוצאה מאיזון זה הוא ירידה במשקל ובאחוזי השומן, ושיפור באנרגיה הכללית.
בשונה מדיאטות אחרות התזונה החדשה מבטלת את הצורך בספירת קלוריות, אינה דוגלת בתפריט עשה ואל תעשה, אלא בשלב הראשון הוצאה מהתפריט של מזונות המשפיעים באופן קיצוני על מעגל אינסולין - סוכר ובאופן הדרגתי הוספה של מזונות נוספים תוך כדי למידה אישית.

הבנה, יישום, תוצאה!
המטופלים מקבלים רשימה ארוכה של מזונות בסיסיים ופשוטים בתוך סכימה יומית המתאימה להם לפי אורח חייהם ואהבתם למזון כזה או אחר.
חשוב לציין, כי התזונה החדשה אינה דיאטת חלבונים, היא מלמדת לבחור את הפחמימות הנכונות, השומנים הבריאים והסוד הגדול בשילובים ביניהם. כל זאת באופן פרקטי ונגיש.
היכולת לדעת להשתמש במזון בצורה מושכלת גם מחוץ לבית - במסעדה, חתונה ובאירועים שונים, הופכת את התהליך לקל ופשוט.
בנוסף התזונה החדשה משתמשת במשולש החיים לפי הפילוסופיה הנטורופתית, משולש של הזנה, ניקוז ותנועה ככלי נוסף לשיפור ואיזון כללי טוב יותר.

שיטת "התזונה החדשה" (הבקרה ההורמונלית לשמירה על משקל), המתבססת על מגוון רחב של מחקרים מדעיים בתחום המזון, מספקת אסכולה שלמה של תזונה המוכרת כתזונה חדשה בעיקר בעשרים השנים האחרונות ותופסת את מקומן של דיאטות הקלוריות שנכשלו לדעתם של רבים מהחוקרים בנושא.

לשיטה מגוון יתרונות:
  • שיפור תהליכי עיכול - שיחרור מעצירויות כרוניות בין היתר.
  • חילוף חומרים תקין.
  • יכולת לסייע בהורדת השומנים והכולסטרול בדם.
  • מסייעת באיזון רמות הסוכר בדם (בייחוד לחולי סוכרת).
  • איזון לחץ הדם.
  • מבטיחה שיפור ברמת האנרגיה הכללית ושיפור מצב הרוח.
  • שיפור מראה העור.

מטופלים שהתנסו בשיטה מדווחים כי השיטה חדשנית, מרעננת ופשוטה ליישום מהיר. כמו כן השינויים הפיזיים ניכרו באופן משמעותי ומהיר.
השיטה הוכרה ואומצה על-ידי קופת חולים לאומית שהחלה להשתמש בה בשנים האחרונות (משנת 2006).


מאת יגאלי יהודה (N.D)
נטורופת ותזונאי מומחה. עוסק במשך שנים בתחום, בהדרכות לרוקחים בבתי מרקחת ולנטורופתים ועורך סדנאות במגזר הרפואי.
בשנים האחרונות מקיים סדנאות בנושא "התזונה החדשה"- שיטה בדוקה ויעילה להורדה במשקל בצורה בריאה וארוכת טווח כמו כן טיפולים אישיים וסדנאות בתזונה ואנטי אייג'ינג המבוססים על מחקרים רפואיים עדכניים בתחום.
לבירורים על הסדנא או טיפול אישי בשיטת "התזונה החדשה" ניתן ליצור קשר עם מרפאת "הבית הטבעי".

suplements
herbs
aromatherapy
bach
contact

new-nutrietion

ad2
 

לאבחון ויעוץ נטורופתי - מרפאת הבית הטבעי טלפון - 052-2433732

 
 
     
© כל הזכויות שמורות הבית הטבעי
המידע הרפואי המופיע באתר זה מוגש כמידע לציבור ואין בו משום איבחון או טיפול מקצועיים ואינם באים להחליף ייעוץ אישי מקצועי, המבוסס על נתוניו האישיים של המטופל, הנהלת האתר לא תישא בכל אחריות לעניין כל נזק שעלול להיגרם למשתמש ו/או לצד שלישי כתוצאה משמוש באתר או במידע הכתוב
האתר נבנה ע"י ארטביט אומנות ממוחשבת - בניית אתרי ג'ומלה