Logo
contact-banner
   
 

השפעת תזונה אימהית על הסיכון לאסתמה ביילוד

במאמר זה מדווחים הולינגסוורת' ושות' על השפעות הצריכה האימהית של תורמי-מתיל על הסיכון למחלה אלרגית של דרכי האויר בצאצאי עכברים ומראים כי השפעות אלו מערבות בקרה אפי-גנטית. תוספת של תורמי-מתיל לתזונה האימהית נמצאה קשורה בדלקת חמורה יותר של דרכי האויר ובעלייה בייצור IgE. נמצאו הבדלים ממוקמים במתילציית הדנ"א (DNA) וירידה בפעילות התעתוק. אם יאושרו ממצאים אלו תהיה זו תחילתה של תפיסה חדשה בנוגע להתפתחות של אסתמה.


J Clin Invest. 2008 Oct;118(10):3462-9


http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18802486?dopt=A


טיפול טבעי בהפרעות שינה

נדודי שינה הם תלונה רפואית שכיחה הנפוצה מאד גם בקרב המחפשים עזרה נפשית. לרוב יפנו הרופאים לחפש טיפולים תרופתיים כפתרון למצוקת המטופלים הכוללים בין היתר בנזודיאזפינים ואנטיהיסטמינים, להם גם תופעות לוואי רבות המגבילות את השימוש בהם. בשנים האחרונות חקרה האקדמיה האמריקאית לרפואת השינה את השמוש בחומרים לא פרמקולוגים לטיפול בהפרעות שינה ומצאה הצדקה לשימוש בהם בהשגת שיפור מתמיד באיכות השינה לאורך זמן. שיטות כגון תרפיה התנהגותית-קוגנטיבית, הרפיה, הגבלת שינה ועוד רבים נמצאו יעילים ויכולים להשתלב בטיפול בהפרעות שינה. המאמר סוקר את הטיפולים הקיימים הנגישים למטפלים בתחומים השונים.


J Psychiatr Pract. 2008 Nov;14(6):403-7


http://www.practicalpsychiatry.com/pt/re/jpsychpract/abstractלחטוף תנומה קלה או לשתות קפה?

קפאין, הסם הפסיכואקטיבי הנפוץ ביותר בשימוש, נצרך על ידי למעלה מ90% מאוכלוסיית ארה"ב באופן יומי, במחקר זה נבדקו גם השפעותיו על הזיכרון. תנומת צהריים קצרה כבר הוכחה כמשפרת חלק מהיכולות השכליות ולכן כאן השוו החוקרים בין צריכת 200 מ"ג קפאין ,60-90 דק' שינה בצהריים ואינבו וההצלחה במבחני זיכרון שונים. תנומת הצהריים שיפרה את יכולת ההיזכרות במילים ביחס לקפאין ואינבו ואילו הקפאין פגע ביכולת הלימוד המוטורית ביחס לאחרים. גם הקפאין וגם השינה שיפרו את המבחנים התפיסתיים ביחס לאינבו. מכאן החוקרים הסיקו כי כדאי להגביל את השימוש בקפאין במשימות הדורשות מילוי מטלות ספציפיות ואילו במטלות יותר עקיפות סביר כי הקפאין לא יגרע מהתפקוד.

 

Behavioural Brain Research, 3 November 2008, Volume 193, Issue 1


http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18554731פעילות גופנית, אורח חיים לא-פעיל והסיכון ללקות בסרטן המעי הגס

במחקר זה נכללו 488,720 משתתפים בגילאי 50-71 אשר במהלך 8 שנות המעקב זוהו מתוכם 3,240 ו-1,482 חולי סרטן המעי הגס, גברים ונשים בהתאמה. נמצא כי ביצוע פעילות גופנית חמש פעמים בשבוע או יותר בהשוואה להעדר פעילות גופנית קשור בירידה בסיכון ללקות בסרטן המעי הגס בגברים, וייתכן קשור לירידה בסיכון בנשים

(רווח סמך 0.7-1.04). כמו כן נמצאה ירידה בסיכון לסרטן הרקטום בגברים פעילים גופנית. נמצא קשר חיובי בגברים בין משך הזמן בו מתבצעות פעילויות ישובות (כגון צפייה בטלויזיה) לבין עליה בסיכון לסרטן המעי הגס. קשרים דומים אך מובהקים פחות נמצאו בנשים.

 


Cancer Causes Control 2008 Nov;19(9):939-53


http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18437512?ordinaויטמינים E ו-C במניעת מחלות קרדיווסקולריות

מחקר זה נמשך 10 שנים והשתתפו בו 14,641 גברים בגילאי 50 ומעלה. הגברים בקבוצת הניסוי קיבלו תוספת יומית של ויטמין C וכל יומיים תוספת של ויטמיןE. במשך זמן מעקב ממוצע של 8 שנים אירעו 1245 ארועים קרדיוווסקולריים מג'וריים. בהשוואה לקבוצת הפלצבו, לא היתה כל השפעה לויטמין E או C על היארעות ארוע קרדיוווסקולרי מג'ורי, אוטם לבבי, שבץ מוחי, או תמותה קרדיוווסקולרית, כמו כן לא היו לויטמינים השפעה משמעותית על כלל התמותה. נמצא כי תוספת ויטמין E קשורה בעליה בסיכון לשבץ דימומי. ממצאים אלה אינם מספקים כל תמיכה בשימוש בתוספות ויטמינים אלו למניעת מחלות קרדיוווסקולריות בגברים בגיל העמידה ומעלה.


JAMA 2008 Nov 12;300(18):2123-33. Epub 2008 Nov 9

 

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18997197?dopt=A
suplements
herbs
aromatherapy
bach
contact

new-nutrietion

ad2
 

לאבחון ויעוץ נטורופתי - מרפאת הבית הטבעי טלפון - 052-2433732

 
 
     
© כל הזכויות שמורות הבית הטבעי
המידע הרפואי המופיע באתר זה מוגש כמידע לציבור ואין בו משום איבחון או טיפול מקצועיים ואינם באים להחליף ייעוץ אישי מקצועי, המבוסס על נתוניו האישיים של המטופל, הנהלת האתר לא תישא בכל אחריות לעניין כל נזק שעלול להיגרם למשתמש ו/או לצד שלישי כתוצאה משמוש באתר או במידע הכתוב
האתר נבנה ע"י ארטביט אומנות ממוחשבת - בניית אתרי ג'ומלה